​Tekstil sektöründe 1996 yılında Kahramanmaraş’ ta kurulan firmamız; günden güne iş gücünü, üretim ve istihdam kapasitesini artırarak şu anda Kahramanmaraş, İstanbul ve Kayseri’ de 2.900 kişiye istihdam sağlamaktadır.
Şirikçioğlu Grup Şirketleri çatısı altında;

Kahramanmaraş’ ta:​​​​

Şirikçioğlu Mensucat San. Tic. A.Ş.
Şirikçiler Tekstil SAN. ve TİC. A.Ş.
Şirikçiler İnşaat Pazarlama SAN. ve TİC. A.Ş.
Şirikçioğlu Tarım Hayvancılık Gıda SAN. ve TİC. A.Ş.
Şirikçioğlu Elektrik Üretim A.Ş.
Şirikçioğlu Pazarlama TİC. A.Ş.

Kayseri’ de:

Şirikçioğlu İplik ve Denim İşletmeleri San. Tic. A.Ş.

İstanbul’ da:

Akılay Dış Ticaret A.Ş.

olarak, üç nesil Aile Bireyleri tarafından yönetilerek tekstil, pazarlama, tarım, enerji üretimi ve inşaat alanlarında Şirikçioğlu Grup Şirketleri olarak faaliyet göstermekteyiz.

İstanbul Sanayi Ticaret Odası 2018 verilerine göre; ilk 500’de Şirikçioğlu Mensucat San. Tic. A.Ş. 266. sırada, ikinci 500′ de Şirikçioğlu İplik ve Denim İşletmeleri San. Tic. A.Ş. 252. sırada, Şirikçiler Tekstil San. ve Tic. A.Ş. 415. sırada yer almaktadır.

Şirikçioğlu Şirketler Grubumuzda “dış müşterinin mutluluğu iç müşterinin mutluluğu ile sağlanır ” felsefesi insan kaynakları politikamızın temelini oluşturmaktadır.

Temel hedefimiz, en önemli sermayemiz olan çalışanlarımızın daha mutlu ve verimli çalışabilecekleri bir çalışma ortamı sağlamaktır.

Tüm işletmelerimizde 4857 sayılı iş kanunu, 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu, Türkiye tarafından onaylanmış ILO sözleşmeleri ve SA 8000 sosyal uygunluk standardı gereklilikleri eksiksiz olarak uygulanmaktadır.

Şirketimiz gerek şirket içinde gerekse şirket dışında yapılan çalışmalarda etik değerlere uygun hareket etmeyi yönetim anlayışı olarak benimsemiştir ve zorunlu görmektedir.

Yönetim anlayışımız paydaş kültürünü benimsemiş; çalışanlarımız için sağlıklı ve güvenli çalışma ortamı sağlamayı, çalışanlarımızın kişisel ve mesleki eğitimlerine katkıda bulunmayı, çalışanların menfaatlerini ve mutluluğunu ön planda tutmayı prensip edinmiştir.

Bu bağlamda; insan kaynakları ve insana yatırım projeleri gerçekleştirilmektedir. İş başı yapan tüm personeller, iki aylık deneme süresi sonunda personel değerlendirme formu ile değerlendirilerek

performansı ölçülür. Performansı yüksek olan personele maaş artışı yapılır. Altı aylık ve yıllık periyotlarda tüm çalışanlara performansa dayalı olarak maaş artışı yapılır. Çalışanlarımız için standartlara uygun sosyal alanlar oluşturulmakta, çalışanların üniversitede okuyan çocuklarına aylık burs imkanı sağlanmakta, oylama yöntemi ile seçilmiş çalışan temsilcilerine çalışanların talep ve isteklerini yönetime sunma imkanı verilmektedir. Çalışanların maaşları düzenli olarak banka hesaplarına yatırılmakta, ihtiyaç durumunda avans uygulaması bulunmakta, tüm çalışanlara 3 ayda bir hediye çekleri ve gıda paketi verilmektedir. Evlenen veya çocuğu olan çalışanlara hediyeler verilmektedir. Çalışanlarımızın birinci derece yakınlarının vefatı durumunda taziye organizasyonu ve ziyareti yapılmaktadır. Yılda bir kez bölümler arası futbol turnuvaları düzenlenerek çalışanların spor yapması ve motivasyonu sağlanmaktadır. Birinci olan bölüme ödül verilmektedir.

Sosyal alanlarda bulunan dilek & şikayet kutularına çalışanlar tarafından yazılan formlar yönetim tarafından incelenmekte ve gerekli düzeltici faaliyetler uygulanmaktadır. Ayrıca çalışanlarımız için özel günlerde düzenlenen organizasyonlarda bir araya gelme fırsatı sağlanmaktadır.

Şirket bünyesinde çalışanların yılda bir kez düzenli olarak sağlık kontrolleri yapılmakta, çalışanlar iş güvenliği hususunda gerekli olan tüm kural ve talimatlar hakkında bilgilendirilerek kişisel koruyucu donanımları eksiksiz olarak temin edilmektedir.

Çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve faaliyet gösterdiğimiz bölgede yaşayanların haklarına zarar vermemek adına çevresel sürdürülebilirliği iş alanlarımızdaki çalışmalarımızın çevre üzerindeki olumsuz etkilerini en az seviyede tutmak, çevre kirliliğini önleyici tedbirler alınması için sürdürülebilirlik projeleri hazırlanmakta ve uygulanmaktadır. Doğal kaynakların asgari seviyede kullanılmasını sağlamak amacı ile gerekli hassasiyet gösterilmektedir.

Faaliyet gösterdiğimiz bölgede sosyal sorumluluk bilinci ile Sevim Şirikçi Kız Meslek Lisesi ve Nuri Şirikçi Sağlık Ocağı yaptırılmış ve Kahramanmaraş halkının hizmetine sunulmuştur.​​

Ek Bağlantılar

Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Politikamız