Şirikçioğlu Mensucat; tekstil sektöründe Kahramanmaraş’ta 1996, Kayseri’de 2013 tarihinden bu yana tekstil sektörünün ring, open end, tekstürize iplik, poy, ham dokuma, non denim ve denim dokuma alanlarında faaliyet gösteren ve 162.000 iğlik ring, 20.692 rotor open end, 2.632 iğlik tekstüre kapasitesi ile günlük 300 ton iplik, aylık 9 milyon metre Denim ve Non Denim Kumaş Tasarım, Üretim ve Satışında tüm dünyaya 2.900 kişilik kadrosu ile hizmet vermektedir.

Denim ve Non denimde; W denim, Marassi tescilli markalarımızla tüm dünyaya yenilikci, hyperstretch, rigid, lazerli, zımparalı, baskılı, kaplamalı, overdyelı, kalenderli, farklı elyaflar ile karışım yapılmış denimler cotton-modol denim, cotton-tencel denim, cotton pes denim ve daha çok sayıda elyaf çeşidi ile kombine edilecek teknolojik ürünler ile hizmet sunmaktayız.

İplikte; Polyline, Cottonline, Roseline, Trendline, Twistline tescilli markalarımızla tüm dünyaya Amerikan, Yunan ve  Brezilya pamukları  ile yenilikçi, teknolojik ürünler (Karde, Core Spun, Core Spun Şantuklu, Penye, Compact, Compact Şantuk, Core yarn, Open End, Open End Şantuklu, Karışımlar, Tekstürize Pes Elastanlı, Tekstürize Pes Elastansız, Twist yarn ve 9,5 ton/yıl textürize iplik üretimi) ile hizmet sunmaktayız.

Vizyonumuz; Tekstil sektöründe Dünya markası olmaktır. Bu doğrultuda kalite hedeflerini sürekli gözden geçirerek birim hedeflerimize ulaşmak, çalışanlarımızın kişisel ve mesleki eğitimlerine katkıda bulunmak, iş sağlına ve güvenliğine önem vermek, Yerel ve uluslararası normlara uygun çalışan bir şirket olmak, Çevre ve insana saygıyı ön planda tutarak üretim yapmak, sosyal sorumlulukların bilincinde olmak ve katkıda bulunmak, Yenilikleri takip etmek, Müşteri memnuniyetini esas alarak pazardaki yerimizi sürekli iyileştirmek, sürekliliğin güvencesi olan dürüst ve kaliteli ürün sunmak, müşterilerimize hızlı servis vermek misyonumuzdur.

ISO 9001 Kalite Yönetimi Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi,TS OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, SA 8000 Sosyal Uygunluk Yönetim Sistemi, Kimyasal Yönetim Sistemi kurulumları yapılmıştır, uygulanmakta ve sürekliliği sağlanmaktadır. Oeko-tex standart 100 (kumaş ve iplik), Global Recycled Standard, Global Organik Standard (kumaş ve iplik), Organik Content Standard (kumaş ve iplik) Cotton USA, Better Cotton BCI, ürün ve sistem belgelerimiz mevcuttur ve her yıl ve standartlar değiştikçe güncellenmektedir.

“Sürdürülebilir Bir Üretim ve Dünyayı Daha İyi Bir Yer Kılmak İçin Çalışıyoruz!”
Bu kapsamdaki yeni adımımız ‘Sürdürülebilir Tekstil Üretimi (STeP)’ dir. Bu üretim ile şeffaf, kamuoyunun güven duyacağı bir şekilde sürdürülebilir üretim koşullarına sahip olmayı ve devamlılığı amaçlamaktayız.
STeP sertifikasının modüler yapısını firmamıza entegre ederek; çevre dostu teknolojilerin ve ürünlerin, kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını, sosyal çalışma koşullarının uygunluğunu ve kurum içi sürdürülebilirliğimizi sağlamaktayız.
Çevreye karşı olan sorumluluğumuzun farkındayız ve tam donanımlı model atık su tesisimiz işletme sıvı atıklarını doğayı kirletmeden arındırmakta; katı atıklar, atık yöntemi prensipleri ile kaynağında sınıflandırılmakta ve bu alanda hizmet veren lisanslı firmalar tarafından geri dönüştürülmektedir. Ürünlerimizin çevre etki testleri bağımsız laboratuarlar tarafından yapılmakta; bebek/çocuk ürünleri ise ayrıca denim laboratuvarımızda hassaslığı yüksek testlere tabi tutulmakta ve bu alanlarda sorumlu çalışanlarımız sürekli olarak laboratuar, kimyasal kullanımı, çevre eğitim ve fuarlarına katılarak işletmelerimizde de konu ile ilgili eğitimler düzenlenmektedir.

“Doğa için çalışıyoruz…”
Titizlikle minimum seviyede su ve enerji kullanımı önceliğimizdir.
Arıtma tesislerimizde en iyi performansa sahip ekipmanları ve en son teknolojiyi kullanmakta ve alanında profesyonel ekip ile çalışmaktayız.
Üretimlerimizde doğa dostu tekstil materyalleri kullanıyoruz.
Öneri-ödül sistemi kapsamında inovasyon projeleri desteklenerek sürdürülebilirlik sağlanmaktadır.
Çalışanlarımızın mesleki ve kişisel gelişimi büyümemizin temel çekirdeğini oluşturmaktadır. İnsan kaynakları süreçlerinde açık kariyer imkanı, kurumiçi eğitimler, sağlıklı ve nitelikli çalışma koşulları motivasyon yönetimi, sosyal etkinlikler ve iletişime verilen önem ile çalışanlarımızın mutlu ve çözümcül bir ortamda çalışmaları için oluşturduğumuz temel değerlerdir.
Şirikçioğlu Grubu’nun başarısı birlik, beraberlik ve tam dayanışma üzerinde müşterilerimiz ile birlikte sürekli yükselmektedir.